Logo forum compliance

Wydarzenia

Forum Compliance

Zapraszam na webinar: Beneficjent rzeczywisty, beneficjent sankcyjny, 8 lutego 2024

Beneficjent rzeczywisty nie jest łatwym zagadnieniem, szczególnie kiedy mamy do czynienia ze skomplikowanymi strukturami organizacyjnymi właścicielskimi, poruszamy się w międzynarodowym środowisku, za naszą granicą trwa wojna, przez co sZczególnie musimy zwracać uwagę na podmioty znajdujące się na listach sankcyjnych, a biznes czeka na zawarcie umowy z klientem. Do tego dochodzi obowiązek monitorowanie danych posiadanych o kliencie, a także raportowanie zidentyfikowanych rozbieżności między tym co ustalimy, a danymi w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR). Zapraszam serdecznie na kolejną edycję webinaru 8 lutego 2024 r. godz. 09:30-13:00, podczas którego wskażę sposoby ustalania beneficjenta, pokażę jak korzystać z dostępnych w internecie zagranicznych baz danych, list i rejestrów oraz odpowiem na Państwa pytania. Agnieszka Dąbrowska z InformacjaKredytowa.pl Sp. z o.o. zaprezentuje narzędzia analityczne usprawniające proces ustalania beneficjenta, badania powiązań między podmiotami, monitorowania zmian w rejestrach oraz ich weryfikacji na krajowych i międzynarodowych listach sankcyjnych. Uwaga: uczestnicy webinaru będą mieć możliwoŚć przetestowania narzędzia!

Zapisy na wydarzenie:

https://www.personalities.pl/beneficjent#formularz

____________________________________

Konferencja “Sankcje: rosnąca rola regulacji w procesie AML”

Sankcje, regulacje i wykorzystanie sztucznej inteligencji dla celów przeciwdziałania przestępczości były głównymi tematami konferencji zorganizowanej w Warszawie 22 listopada 2023 r. przez LSEG (London Stock Exchange Group), dostawcę (między innymi) narzędzia World Check. Wyjątkowe wydarzenie zgromadziło ponad 200 ekspertów, którzy spotkali się, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Z prawdziwą przyjemnością wysłuchałam prelegentów, dla których tematyka konferencji to nie tylko praca, ale też prawdziwa pasja, niezależnie od branży, instytucji czy organu, który reprezentują. Sala pozostała pełna do samego końca. Serdecznie dziękuję Rafal Doliwa Aleksandra Kwiatkowska Patrycja Płotka i całemu zespołowi #LSEG za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, a współpanelistom Elżbieta Franków-Jaśkiewicz Inna Podsekina Che Sidanius Pawel Jaroszewicz za ciekawą dyskusję. To było wydarzenie na światowym poziomie!

Kongres AML na GPW

Już w najbliższy wtorek, 24 października 2023 r., spotykamy się na Kongresie AML na GPW zorganizowanym przez Filipiak Babicz Legal sp. k. Wraz z przedstawicielami organów nadzoru oraz rynku finansowego wezmę udział w panelu “Wyjdzie w praniu – nieoczywiste problemy w realizacji obowiązków AML oczami praktyków”.

https://www.amlkongres.pl